• Wyniki XIX Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego

• Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbył się finał XIX Dolnośląski Konkurs Ekologiczny pod

patronatem DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY oraz WYDZIAŁ PRZYRODNICZO-TECHNOLOGICZNEGO UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU

Sponsorem konkursu była: Rada Rodziców SP 109; Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec oraz Wydział Wody i Energii

Konkurs składał się z trzech etapów i wzięło w nim udział 25 szkół.

Do finału konkursu przeszło pięć drużyn, które zdobyły w drugim etapie największą ilość punktów, były to uczniowie ze szkół:

SP  118 z Wrocławia,

SP z Chrząstawy Wielkiej,

SP 9  z Legnicy,

SP  nr 47 z Wrocławia

SP 5 z Wrocławia

Etap finalowy polegał  na grupowym wykonaniu zadań i prezentacji efektów pracy zespołu.  Zadania były różnorodne i poruszały rozmaite problemy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Oprócz tego szkoły prezentowały przedstawienie o tematyce ekologicznej.

Komisja konkursowa  pod przewodnictwem pani prof. Katarzyny Szopki przyznała drużynom następujące miejsca:

I miejsce      -         Szkoła Podstawowa nr 5 z Wrocławia

II miejsce     -         Szkoła Podstawowa nr 47 z Wrocławia

III miejsce    -         Szkoła Podstawowa nr 9 z Legnicy

III miejsce    -         Szkoła Podstawowa z Chrząstawy Wielkiej

IV miejsce    -         Szkoła Podstawowa 118 z Wrocławia

Wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu zostali nagrodzeni, a zwycięska drużyna otrzymała dodatkowo pamiątkową statuetkę.

• Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości”

• Źródło finansowania:

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Opis programu:

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Wykorzystanie zakupionych elementów wyposażenia:

Zakupione pomoce będą wykorzystywane przede wszystkim  na zajęciach technicznych i komputerowych w naszej szkole. Z pewnością pomogą również innym nauczycielom uatrakcyjnić zajęcia.

• Klasa sportowa - spotkanie organizacyjne

• Witam Państwa.

Zapraszamy Państwa na spotkanie, którego tematem będzie

INFORMACJA O REKRUTACJI I FUNKCJONOWANIU KLAS SPORTOWYCH W SP109. W trakcie spotkania będzie okazja do zadawania pytań i poznania trenerów i wychowawców przyszłej, czwartej klasy sportowej.

W zebraniu, oprócz Rodziców wezmą udział:

Pani Dyrektor szkoły

Trenerzy

Wychowawcy

Spotkanie odbędzie się 11.04 (poniedziałek), o godzinie 17.30.

Miejsce - sala gimnastyczna w budynku szkoły przy ulicy Inżynierskiej.

Ze sportowym pozdrowieniem,