• Wyniki "Konkursu Ekologicznego"

• Dnia 10 maja b.r. odbył się w naszej szkole Finał XVIII Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego. Konkurs objęli patronatem DOLNOŚLĄSKI KURATOR OŚWIATY i DZIEKAN WYDZIAŁU PRZYRODNICZO-TECHNICZNEGO UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU.

Po bardzo wyrównanej walce Komisja przyznała:

I miejsce i tytuł laureata drużynie z Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze

II miejsce i tytuł finalisty – drużynie z Zespołu Szkół nr 20 we Wrocławiu

III miejsce i tytuł finalisty – drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrocławiu

IV miejsce i tytuł finalisty – drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 90 we Wrocławiu

V miejsce i tytuł finalisty – drużynie ze Szkoły nr 1 we Wrocławiu

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a zwycięska drużyna dodatkowo – pamiątkową statuetkę.

Serdecznie gratulujemy!

• Uwaga strajk!

•

Zgodnie z informacją przekazaną w mediach od poniedziałku, 08.04.2018 rozpoczął się strajk, również w naszej szkole - będzie trwał do odwołania.

Nie ma możliwości prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych –możemy zapewnić opiekę tylko najbardziej potrzebującym. Proszę postarać się zapewnić opiekę swoim dzieciom.
              Kuchnia i stołówka będzie działała normalnie, będą obiady. Ewentualny tryb rezygnacji z nich jest taki sam, jak w przypadku każdej nieobecności dziecka - trzeba rezygnację zgłosić rano do intendenta, tel. 717986839 w. 113. Będzie działał również sekretariat szkoły.
              Jeszcze raz przypominam link do miejskiej oferty zajęć dla dzieci i młodzieży podczas strajku nauczycieli:
              Jako szkoła, nie rezerwowaliśmy żadnych zajęć  w mieście dla uczniów - nie będziemy mieli opiekunów na wyjścia; na niektóre z nich mogą się zapisywać rodzice. Szkoła skorzysta być może z zajęć, które mogłyby się odbyć w naszym budynku.
              I po raz kolejny potwierdzam moją gotowość dołożenia wszelkich starań, aby zorganizować zarówno egzamin gimnazjalny (10.04.-12.04.2019 r.) i egzamin ósmoklasisty
              (15.04.-17.04.2019 r.)

Będziemy informowali Państwa na bieżąco o każdej zmianie sytuacji.

z poważaniem

• INFORMACJE DOTYCZĄCE STRAJKU

•

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 109 przypomina, że pracownicy szkoły poprzez referendum podjęli decyzje o gotowości przystąpienia do akcji strajkowej  planowanej od 8 kwietnia 2019 do odwołania.

Proszę śledzić media - informacja, że 8 kwietnia rozpoczyna się strajk nauczycieli będzie oznaczał, że nasza szkoła od poniedziałku strajkuje.

Nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze - szkoła nie będzie zamknięta, ale będziemy mogli zapewnić opiekę bardzo niewielkiej grupie dzieci i uczniów. Proszę przygotować się na konieczności zapewnienia opieki swoim dzieciom.

Będzie działał również sekretariat szkoły.

Poniżej link do miejskiej oferty zajęć dla dzieci i młodzieży podczas strajku nauczycieli:

Potwierdzam gotowość dołożenia wszelkich starań, aby odbyły się  planowane na:10.04.-12.04.2019 r. egzamin gimnazjalny,15.04.-17.04.2019 r. egzamin ósmoklasisty.Będę informowała Państwa na bieżąco o każdej zmianie sytuacji.Iwona Czubata, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 109 im. Edwarda Dembowskiego we Wrocławiu

• Wyniki Konkursu Ekologicznego

• 14 marca 2019r. odbył się półfinał XVIII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO. Brało w nim udział 46 szkół - 137 uczniów ( jedna szkoła miała drużynę dwuosobową). Do finału zakwalifikowano pięć najlepszych drużyn.

1.    Szkoła Podstawowa nr 90 im.prof. St. Tołpy we Wrocławiu

2.    Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrocławiu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Dąbrowskiej we Wrocławiu

3.    Zespół Szkół nr 20 we Wrocławiu

4.    Gminny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Czarnym Borze

III etap (finał) odbędzie się  10.05 2019 r. o godz.10.00 w Szkole Podstawowej nr 109 we Wrocławiu.

Wszystkim drużynom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy !

• Konkurs recytatorski

• XIX Dzielnicowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych dzielnicy Fabryczna

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych z dzielnicy Wrocław-Fabryczna - zwycięzców eliminacji szkolnych.

Konkurs posiada status eliminacji dzielnicowych do etapu powiatowego.

Przewidywany termin konkursu: 23.03.2019 r. ( sobota ) godz. 9.00

Miejsce konkursu: Szkoła Podstawowa nr 109 przy ul. Inżynierskiej 54 we Wrocławiu.

• Konkurs ekologiczny

• W imieniu

DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

oraz

DZIEKANA WYDZIAŁU PRZYRODNICZO-TECHNICZNEGO UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU

(patronów konkursu)

zapraszamy uczniów  klas siódmych i ósmych  oraz oddziałów gimnazjalnych do udziału

w   XVIII DOLNOŚLASKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

(wcześniej Międzygimnazjalny Konkurs Ekologiczny)

pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego w jury finału konkursu

UWAGA!!! Przedłużamy zgłoszenia do 28.02.2019

Szczegóły konkursu n naszej stronie w zakładce uczniowie - konkursy

WAŻNE! Nasz konkurs zostanie zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

Atrakcyjne nagrody dla uczniów.

*********************************************************